AKTUÁLNĚ

Závěrečný koncert IV. ročníku

Letošní ročník se pomalu blíží k svému závěru, srdečně Vás tedy zveme na poslední koncert, který 28. října ve Wortnerově domě - AJG provede Rejchovo kvarteto.


IV. ročník - 2021

Milí přátelé staré hudby, vzhledem k aktuálně platným hygienickým opatřením je nutné, aby se návštěvníci koncertů a doprovodného programu při vstupu prokázali písemným nebo elektronickým potvrzením o splnění jedné z těchto podmínek:

 • uplynutí 14 dní od dokončení očkovacího schématu
 • negativní PCR test, od jehož provedení neuplynulo více než 7 dní (u dětí do 6 let není testování požadováno)
 • negativní POC antigenní test, od jehož provedení neuplynulo více než 72 hodin (u dětí do 6 let není testování požadováno); POC antigenní test je antigenní test, který byl proveden na veřejném odběrovém místě nebo jiném místě, které k tomuto úkonu má licenci, a následně byl na tomto místě i vyhodnocen
 • od prodělání onemocnění COVID-19 uplynula doba izolace a neuplynulo více než 180 dní (od prvního pozitivního testu)

 • Vstup a pobyt v prostorách konání akce je možný pouze s respirátorem, a to po celou dobu konání akce.

  Jako pořadatelé máme povinnost splnění výše uvedených podmínek kontrolovat. Pro hladký průběh kontroly při vstupu prosíme o včasný příchod. Kontrolu nám též velmi usnadníte, pokud si nainstalujete do svého mobilního telefonu aplikaci Ministerstva zdravotnictví "Tečka". Tato aplikace umožňuje načtení, správu a prezentaci digitálních COVID certifikátů na Vašem mobilním zařízení.


  VSTUPNÉ

  • NA KONCERTY JE  100 Kč, VSTUPENKY K DOSTÁNÍ NA MÍSTĚ PŘED KONCERTEM
  • NA WORKSHOP JE DOBROVOLNÉ


  Ze III. ročníku festivalu:

  Audiozáznam rozhovoru se členy souboru Cantar Alla Viola (září 2020)

  Záznam pořídila Lucie Trnková během koncertu souboru na 3. ročníku festivalu 27. 9. 2020 v kostele Svaté Rodiny.  V LOŇSKÉM ROCE JSTE VIDĚLI:

  Závěrečný koncert v Galerii Rabenštejnská provedl soubor Barocco sempre giovane. Také tento koncert byl přenášen živě.


  V sobotu 31. října, v předvečer svátku Všech Svatých, vystoupila v prázdném kostele Svaté Rodiny CAPPELLA MARIANA s programem České nebe. Videostream zajistila LIVE4K.


  V sobotu 3. října v kostele Panny Marie Růžencové proběhl koncert souboru CONCERTO AVENTINO - Jakub Kydlíček, Lukáš Vendl a Jan Krejča. Koncert natáčel Český Rozhlas.


  V neděli 27. září vystoupili v kostele Svaté Rodiny zahraniční hosté - duo CANTAR ALLA VIOLA: Nadine BALBEISI a Fernando MARÍN.


  Sobotní dopoledne 26. září patřil doprovodnému programu v Rabenštejnské věži. Proběhl zde workshop - "Staré nástroje pro mladé mistry" pod vedením Ladislava Horkého.


  Zahraniční hosté z Portugalska, Vinícius PEREZ a Alexandre ANDRADE zahráli hudbu Johanna Joachima Quantze, Adama Falckenhagena a Friedericha der Große. Koncert proběhl 19. září v křížové chodbě klášterního kostela Obětování Panny Marie a měl neopakovatelnou atmosféru.


  Hudbu H. I. F. Bibera a J. S. Bacha provedli 11. září v kostele Božského Srdce Páně Lucie SEDLÁKOVÁ-HŮLOVÁ a Jaroslav TŮMA.


  Zahájení festivalu 6. září se ujal soubor VOX CLAMANS s uměleckým vedoucím Janem Hajičem. Vyslechli jsme krásný koncert s duchovní hudbou 17. století.  Krásné chvíle z minulého ročníku si na fotografiích připomeňte ZDE. Prohlédněte si i první a druhý ročník.

  Realizační tým festivalu Musica ad confluentem


  Sledujte naše stránky, najdete nás též na facebooku.

  Napsali o nás ...

  Cappella Mariana v cyklu Hudba na soutoku bude online

  Mezinárodní festival staré hudby Musica ad confluentem 2020 pokračuje i přes nepřízeň doby. Koncert souboru Cappella Mariana se podařilo zachovat v původním termínu, tedy 31. října od půl osmé večer. Vzhledem k vyhlášeným opatřením se ale uskuteční v přímém přenosu bez publika. Soubor vystoupí v kostele Svaté Rodiny v Českých Budějovicích s programem České nebe - Úcta českým světcům ve středověku. Informace k přenosu jsou aktualizovány na webu festivalu a na facebooku Musica ad confluentem. Závěrečný koncert letošního ročníku pak provede soubor Barocco Sempre Giovane. Předběžný termín je stanoven na 7. listopadu, případné změny budou včas oznámeny.

  úterý, 27 říjen 2020


  República Checa: Camerata Galante no Festival de Música Antiga Musica Ad Confluentem

  Česká republika: Camerata Galante na festivalu staré hudby Musica Ad Confluentem


  Com o apoio do Camões, I.P., realizou-se no dia 19 de setembro de 2020, na cidade de České Budějovice, na Igreja Obětování Panny Marie, o concerto do duo Camerata Galante, no âmbito do Festival de Música Antiga Musica Ad Confluentem, um festival que se realiza habitualmente, durante os meses de primavera e outono, invocando a música da Idade Média, Renascentista e Barroca, em algumas igrejas de České Budějovice.

  S podporou Portugalského centra Camões, se v Českých Budějovicích dne 19. září 2020 v kostele Obětování Panny Marie konal koncert dua Camerata Galante v rámci Festivalu staré hudby Musica Ad Confluentem. Festival se koná v jarních a podzimních měsících v budějovických kostelech a uvádí hudbu středověku, renesance a baroka.

  O duo Camerata Galante é constituído por Alexandre Andrade (flauta barroca) e por Vinícius Perez (alaúde barroco). Professor Associado do Instituto Piaget/Viseu, Alexandre Andrade é também Professor Visitante Convidado da Universidade Federal de Alagoas e da Universidade Federal da Bahia e Professor de Flauta do Conservatório de Música JOBRA. Atuou em várias orquestras barrocas e é o fundador da Ars Iberica, o Iberian Ensemble e Ventos do Atlântico. Vinícius Perez é professor na Escola Superior de Música de Lisboa e apresenta-se regularmente como solista e músico acompanhante em diversos eventos musicais.

  Duo Camerata Galante tvoří Alexandre Andrade (barokní flétna) a Vinícius Perez (barokní loutna). Alexandre Andrade, docent na Institutu Piaget / Viseu, je také hostujícím profesorem na Federální univerzitě v Alagoasu a Federální univerzitě v Bahii, též profesorem flétny na Hudební konzervatoři JOBRA. Vystupoval v několika barokních orchestrech a je zakladatelem Ars Iberica, Iberian Ensemble a Ventos do Atlântico. Vinícius Perez je profesorem na Escola Superior de Música v Lisabonu a pravidelně vystupuje jako sólista a doprovodný hudebník na různých hudebních akcích.


  Budějovické kostely se v neděli rozezní starou muzikou, začíná Hudba na soutoku

  Už jste slyšeli hrát theorbu nebo vihuelu? Jestli ne, vězte, že to jsou staré hudební nástroje, které uslyšíte už potřetí, ale letos poprvé s mezinárodní účastí, v kostelích v centru Českých Budějovic, které se stanou dějištěm festivalu Hudba na soutoku (Musica ad Confluentem).


  Festival Hudba na soutoku pozve i zahraniční umělce

  V českobudějovických kostelích se bude konat v září a říjnu festival staré hudby Hudba na soutoku. Na sedmi koncertech se kromě domácích souborů Cappella Mariana nebo Barocco sempre giovane představí také brazilsko-portugalské duo Camerata galante nebo duo Cantar alla viola...


  Festival Musica ad confluentem na ČRo Vltava

  Záznam koncertu Hanacco Americano souboru Collegium Marianum z května 2019 byl odvysílán na ČRo Vltava.


  pondělí, 4. březen 2019

  Musica ad confluentem: Podruhé na českobudějovickém soutoku

  Maloformátový festival staré hudby Musica ad confluentem (Hudba na soutoku) v letošních jarních a podzimních měsících již podruhé přinese hudbu středověku, renesance a baroka do českobudějovických kostelů. Soutokem v názvu je míněno jak splynutí řek Vltavy a Malše v samém centru Českých Budějovic, tak i symbolický časový soutok několika století, jejichž hudbu bude možnost na jednotlivých koncertech slyšet.

  V jarní části se jako první představí v pondělí 20. května Collegium Marianum v programu nazvaném Hanacco americano. Přední český soubor v klášterním kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí odpoví na otázku, co má společného hanácký folklór, Brentner a hudba bolívijských indiánů. Ve čtvrtek 30. května tamtéž vystoupí Capella Ornamentata s výběrem mariánských motet a instrumentální hudby z arcibiskupského archivu v Kroměříži v dílech mimo jiné Johanna Heinricha Schmelzera, Adama Michny z Otradovic, Heinricha Ignaze von Bibera či Georga Muffata. Anglickou hudbu 17. století nakonec přiveze v pondělí 3. června soubor Motus Harmonicus do kostela Svaté Rodiny na Senovážném náměstí.

  Festival se vrací ve své podzimní části v září. Během tří koncertů 8., 17. a 26. září vystoupí Ensemble Versus, Musica Poetica a Ensemble Fiorello. Vstup na všechny koncerty je zdarma, začátky koncertů jsou vždy v 19 hodin.


  Týdeník Rozhlas, č. 15/2019, str. 19

  jQuery Tlačítko na začátek by William from Wpromotions.eu