AKTUÁLNĚ

!!! FESTIVAL  PROBĚHNE !!!

 Prosíme, vyplňte DOTAZNÍK

Vážení přátelé staré hudby,

jak jistě víte, kultura je v této době prakticky utlumena, řada umělců a souborů je v existenční krizi. Uspořádáním festivalu bychom chtěli jednak podpořit interprety v jejich nelehké situaci a samozřejmě také zachovat úspěšně nastartovanou tradici v Českých Budějovicích.

Připravili jsme proto krátký dotazník, o jehož vyplnění Vás tímto laskavě žádáme. Pomůžete nám tak s rozhodováním kdy, a jakým způsobem přeložené koncerty uspořádat. Věříme, že Mezinárodní festival staré hudby Musica ad confluentem podpoříte.


Vzhledem k současným opatřením spojeným s pandemií koronaviru COVID-19, bychom Vás chtěli informovat o tom, že:

  • děláme vše pro to, aby proběhly všechny plánované koncerty i doprovodný program
  • termíny jarních koncertů budou pravděpodobně posunuty, budeme Vás informovat zde i na facebooku
  • téměř jistě dojde ke změně u zahajovacího koncertu, který se má konat 18. května a na kterém mají vystoupit hudebníci ze Španělska a Jordánska (aktuálně jednáme o přesunutí termínu na konec srpna).Realizace třetího ročníku běží!

Zájem interpretů o účinkování na festivalu stále roste a proto Vám v letošním roce chceme nabídnout 7 koncertů. Doprovodným programem bude workshop s historickými hudebními nástroji.

Krásné chvíle z minulých ročníků si zatím alespoň na fotografiích připomeňte ZDE.


Od letošního roku jsme Mezinárodní hudební festival staré hudby. Pro dva koncerty jsme z šesti zahraničních zájemců vybrali dva soubory (více v sekci Koncerty).


Realizační tým festivalu Musica ad confluentem


Sledujte naše stránky, najdete nás též na facebooku.

Napsali o nás ...

pondělí, 4. březen 2019

Musica ad confluentem: Podruhé na českobudějovickém soutoku

Maloformátový festival staré hudby Musica ad confluentem (Hudba na soutoku) v letošních jarních a podzimních měsících již podruhé přinese hudbu středověku, renesance a baroka do českobudějovických kostelů. Soutokem v názvu je míněno jak splynutí řek Vltavy a Malše v samém centru Českých Budějovic, tak i symbolický časový soutok několika století, jejichž hudbu bude možnost na jednotlivých koncertech slyšet.

V jarní části se jako první představí v pondělí 20. května Collegium Marianum v programu nazvaném Hanacco americano. Přední český soubor v klášterním kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí odpoví na otázku, co má společného hanácký folklór, Brentner a hudba bolívijských indiánů. Ve čtvrtek 30. května tamtéž vystoupí Capella Ornamentata s výběrem mariánských motet a instrumentální hudby z arcibiskupského archivu v Kroměříži v dílech mimo jiné Johanna Heinricha Schmelzera, Adama Michny z Otradovic, Heinricha Ignaze von Bibera či Georga Muffata. Anglickou hudbu 17. století nakonec přiveze v pondělí 3. června soubor Motus Harmonicus do kostela Svaté Rodiny na Senovážném náměstí.

Festival se vrací ve své podzimní části v září. Během tří koncertů 8., 17. a 26. září vystoupí Ensemble Versus, Musica Poetica a Ensemble Fiorello. Vstup na všechny koncerty je zdarma, začátky koncertů jsou vždy v 19 hodin.


Týdeník Rozhlas, č. 15/2019, str. 19