AKTUÁLNĚ

FESTIVAL  ZAČAL  6. ZÁŘÍ !!!


Zahájení festivalu se ujal soubor VOX CLAMANS s uměleckým vedoucím Janem Hajičem. Vyslechli jsme krásný koncert s duchovní hudbou 17. století.

Pevně doufáme a věříme, že bude moci proběhnout všech 7 původně plánovaných koncertů i s doprovodnou akcí (workshopem s historickými hudebními nástroji).

Nezapomeňte si s sebou na koncerty nosit roušky. V omezeném množství je možnost si roušky zakoupit na místě.


Krásné chvíle z minulých ročníků si na fotografiích připomeňte ZDE.

Realizační tým festivalu Musica ad confluentem


Sledujte naše stránky, najdete nás též na facebooku.

Napsali o nás ...

Budějovické kostely se v neděli rozezní starou muzikou, začíná Hudba na soutoku

Už jste slyšeli hrát theorbu nebo vihuelu? Jestli ne, vězte, že to jsou staré hudební nástroje, které uslyšíte už potřetí, ale letos poprvé s mezinárodní účastí, v kostelích v centru Českých Budějovic, které se stanou dějištěm festivalu Hudba na soutoku (Musica ad Confluentem).


Festival Hudba na soutoku pozve i zahraniční umělce

V českobudějovických kostelích se bude konat v září a říjnu festival staré hudby Hudba na soutoku. Na sedmi koncertech se kromě domácích souborů Cappella Mariana nebo Barocco sempre giovane představí také brazilsko-portugalské duo Camerata galante nebo duo Cantar alla viola...


Festival Musica ad confluentem na ČRo Vltava

Záznam koncertu Hanacco Americano souboru Collegium Marianum z května 2019 byl odvysílán na ČRo Vltava.


pondělí, 4. březen 2019

Musica ad confluentem: Podruhé na českobudějovickém soutoku

Maloformátový festival staré hudby Musica ad confluentem (Hudba na soutoku) v letošních jarních a podzimních měsících již podruhé přinese hudbu středověku, renesance a baroka do českobudějovických kostelů. Soutokem v názvu je míněno jak splynutí řek Vltavy a Malše v samém centru Českých Budějovic, tak i symbolický časový soutok několika století, jejichž hudbu bude možnost na jednotlivých koncertech slyšet.

V jarní části se jako první představí v pondělí 20. května Collegium Marianum v programu nazvaném Hanacco americano. Přední český soubor v klášterním kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí odpoví na otázku, co má společného hanácký folklór, Brentner a hudba bolívijských indiánů. Ve čtvrtek 30. května tamtéž vystoupí Capella Ornamentata s výběrem mariánských motet a instrumentální hudby z arcibiskupského archivu v Kroměříži v dílech mimo jiné Johanna Heinricha Schmelzera, Adama Michny z Otradovic, Heinricha Ignaze von Bibera či Georga Muffata. Anglickou hudbu 17. století nakonec přiveze v pondělí 3. června soubor Motus Harmonicus do kostela Svaté Rodiny na Senovážném náměstí.

Festival se vrací ve své podzimní části v září. Během tří koncertů 8., 17. a 26. září vystoupí Ensemble Versus, Musica Poetica a Ensemble Fiorello. Vstup na všechny koncerty je zdarma, začátky koncertů jsou vždy v 19 hodin.


Týdeník Rozhlas, č. 15/2019, str. 19