AKTUÁLNĚ

FESTIVAL  PROBĚHNE NA PODZIM !!!


Vzhledem k aktuálnímu stavu a k opatřením spojeným s pandemií COVID-19 jsme se rozhodli letošní ročník festivalu uspořádat na podzim. Jarní koncerty přesouváme do náhradních termínů v druhé polovině září a v říjnu. Můžete se tedy těšit na pořádnou porci staré hudby.

Je možné, že dojde ke změnám v dramaturgii, v každém případě Vám chceme nabídnout všech 7 původně plánovaných koncertů i s doprovodnou akcí (workshopem s historickými hudebními nástroji).


Od letošního roku jsme Mezinárodní hudební festival staré hudby. Pro dva koncerty jsme vybrali zahraniční soubory (více v sekci Koncerty).

Krásné chvíle z minulých ročníků si zatím alespoň na fotografiích připomeňte ZDE.

Realizační tým festivalu Musica ad confluentem


Sledujte naše stránky, najdete nás též na facebooku.

Napsali o nás ...

pondělí, 4. březen 2019

Musica ad confluentem: Podruhé na českobudějovickém soutoku

Maloformátový festival staré hudby Musica ad confluentem (Hudba na soutoku) v letošních jarních a podzimních měsících již podruhé přinese hudbu středověku, renesance a baroka do českobudějovických kostelů. Soutokem v názvu je míněno jak splynutí řek Vltavy a Malše v samém centru Českých Budějovic, tak i symbolický časový soutok několika století, jejichž hudbu bude možnost na jednotlivých koncertech slyšet.

V jarní části se jako první představí v pondělí 20. května Collegium Marianum v programu nazvaném Hanacco americano. Přední český soubor v klášterním kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí odpoví na otázku, co má společného hanácký folklór, Brentner a hudba bolívijských indiánů. Ve čtvrtek 30. května tamtéž vystoupí Capella Ornamentata s výběrem mariánských motet a instrumentální hudby z arcibiskupského archivu v Kroměříži v dílech mimo jiné Johanna Heinricha Schmelzera, Adama Michny z Otradovic, Heinricha Ignaze von Bibera či Georga Muffata. Anglickou hudbu 17. století nakonec přiveze v pondělí 3. června soubor Motus Harmonicus do kostela Svaté Rodiny na Senovážném náměstí.

Festival se vrací ve své podzimní části v září. Během tří koncertů 8., 17. a 26. září vystoupí Ensemble Versus, Musica Poetica a Ensemble Fiorello. Vstup na všechny koncerty je zdarma, začátky koncertů jsou vždy v 19 hodin.


Týdeník Rozhlas, č. 15/2019, str. 19