AKTUÁLNĚ

Jarní část festivalu je za námi !!!

Druhý ročník festivalu zahájil skvělým programem Hanacco Americano soubor Collegium Marianum. Vyslechli jsme též vynikající koncert souboru Capella Ornamentata. Jarní část festivalu pak zakončilo gambové trio Motus Harmonicus. Koncerty si můžete připomenout fotografiemi ZDE.
Znovu se těšíme na Vaši návštěvu již v září 2019.

Realizační tým festivalu.

Zvukový záznam z prvních dvou koncertů natočil Český rozhlas Vltava, který by jej měl odvysílat během letošního adventu. Informaci o přesném termínu vysílání najdete na našich stránkách, jakmile ji od ČRo obdržíme.


Sledujte naše stránky, najdete nás též na facebooku.

Napsali o nás ...

pondělí, 4. březen 2019

Musica ad confluentem: Podruhé na českobudějovickém soutoku

Maloformátový festival staré hudby Musica ad confluentem (Hudba na soutoku) v letošních jarních a podzimních měsících již podruhé přinese hudbu středověku, renesance a baroka do českobudějovických kostelů. Soutokem v názvu je míněno jak splynutí řek Vltavy a Malše v samém centru Českých Budějovic, tak i symbolický časový soutok několika století, jejichž hudbu bude možnost na jednotlivých koncertech slyšet.

V jarní části se jako první představí v pondělí 20. května Collegium Marianum v programu nazvaném Hanacco americano. Přední český soubor v klášterním kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí odpoví na otázku, co má společného hanácký folklór, Brentner a hudba bolívijských indiánů. Ve čtvrtek 30. května tamtéž vystoupí Capella Ornamentata s výběrem mariánských motet a instrumentální hudby z arcibiskupského archivu v Kroměříži v dílech mimo jiné Johanna Heinricha Schmelzera, Adama Michny z Otradovic, Heinricha Ignaze von Bibera či Georga Muffata. Anglickou hudbu 17. století nakonec přiveze v pondělí 3. června soubor Motus Harmonicus do kostela Svaté Rodiny na Senovážném náměstí.

Festival se vrací ve své podzimní části v září. Během tří koncertů 8., 17. a 26. září vystoupí Ensemble Versus, Musica Poetica a Ensemble Fiorello. Vstup na všechny koncerty je zdarma, začátky koncertů jsou vždy v 19 hodin.


Týdeník Rozhlas, č. 15/2019, str. 19