AKTUÁLNĚ

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

na festivalové koncerty bude v nejbližších dnech spuštěn.

O začátku předprodeje Vás budeme neprodleně informovat.


Jaké koncerty můžete navštívit na 6. ročníku festivalu?Realizační tým festivalu Musica ad confluentem

Petra, Lucie, Vojtěch, Jan, Daniel a Vít

© Jiří Čondl


Těšíme se na Vaši náštěvu na VI. ročníku festivalu v září a v říjnu 2023.


Sledujte naše stránky, najdete nás též na facebooku.

Napsali o nás ...

V Českých Budějovicích zazní již po páté středověká, renesanční a barokní hudba

Jubilejním pátým ročníkem letos pokračuje Mezinárodní festival staré hudby Musica ad confluentem v Českých Budějovicích. V podání špičkových českých i zahraničních umělců tak od roku 2018 v českobudějovických kostelích a památkových objektech pravidelně zní středověká, renesanční a barokní hudba.

Letošní ročník bude slavnostně zahájen 1. září v Galerii Rabenštejnská a v době od 7. září do 29. října pak proběhne sedm koncertů. Zahajovací koncert s názvem Sedm dní na Karlově univerzitě provede Schola Gregoriana Pragensis. Prvním zahraničním hostem je mladý soubor renesanční hudby La Quinta Pars složený z hudebníků z Francie, České republiky, Chile a Japonska. V jejich podání se můžeme těšit na francouzské vícehlasé renesanční šansony a instrumentální skladby.

Na následujícím koncertu pak zazní sefardské a španělské barokní písně. Provede je španělská sopranistka Beatriz Lafont společně s všestranným Janem Čižmářem.

I v letošním roce festival využije akustiku krásného barokního kostela na na Dobré Vodě u Českých Budějovic, kde v podání souboru Musica Florea zazní kantáty a árie českých barokních mistrů. Hudební uskupení ANMOEN s Jaromírem Noskem se věnuje interpretaci hudby raného baroka a jejímu propojování se skladbami soudobých autorů. Uslyšíme je v programu Zrození - Zánik - Naděje.

Repertoár dechových kapel kolem roku 1620 za vlády českého krále Ferdinanda II. má na svém programu soubor Capella Ornamentata, který se tak po třech letech vrací do Českých Budějovic.

Závěrečný koncert festivalu proběhne 29. října a provede ho španělský vokální soubor Vandalia pod vedením sopranistky Rocío de Frutos. Jejich oblíbeným repertoárem je hudba Zlatého věku - Spanish Golden Age. Kromě písní například Juana Vásqueze tak zazní i Mateo Flecha el Viejo a jeho Ensladas.

12. 8. 2022

https://operaplus.cz/v-ceskych-budejovicich-zazni-jiz-po-pate-stredoveka-renesancni-a-barokni-hudba/


Cappella Mariana v cyklu Hudba na soutoku bude online

Mezinárodní festival staré hudby Musica ad confluentem 2020 pokračuje i přes nepřízeň doby. Koncert souboru Cappella Mariana se podařilo zachovat v původním termínu, tedy 31. října od půl osmé večer. Vzhledem k vyhlášeným opatřením se ale uskuteční v přímém přenosu bez publika. Soubor vystoupí v kostele Svaté Rodiny v Českých Budějovicích s programem České nebe - Úcta českým světcům ve středověku. Informace k přenosu jsou aktualizovány na webu festivalu a na facebooku Musica ad confluentem. Závěrečný koncert letošního ročníku pak provede soubor Barocco Sempre Giovane. Předběžný termín je stanoven na 7. listopadu, případné změny budou včas oznámeny.

úterý, 27 říjen 2020


República Checa: Camerata Galante no Festival de Música Antiga Musica Ad Confluentem

Česká republika: Camerata Galante na festivalu staré hudby Musica Ad Confluentem


Com o apoio do Camões, I.P., realizou-se no dia 19 de setembro de 2020, na cidade de České Budějovice, na Igreja Obětování Panny Marie, o concerto do duo Camerata Galante, no âmbito do Festival de Música Antiga Musica Ad Confluentem, um festival que se realiza habitualmente, durante os meses de primavera e outono, invocando a música da Idade Média, Renascentista e Barroca, em algumas igrejas de České Budějovice.

S podporou Portugalského centra Camões, se v Českých Budějovicích dne 19. září 2020 v kostele Obětování Panny Marie konal koncert dua Camerata Galante v rámci Festivalu staré hudby Musica Ad Confluentem. Festival se koná v jarních a podzimních měsících v budějovických kostelech a uvádí hudbu středověku, renesance a baroka.

O duo Camerata Galante é constituído por Alexandre Andrade (flauta barroca) e por Vinícius Perez (alaúde barroco). Professor Associado do Instituto Piaget/Viseu, Alexandre Andrade é também Professor Visitante Convidado da Universidade Federal de Alagoas e da Universidade Federal da Bahia e Professor de Flauta do Conservatório de Música JOBRA. Atuou em várias orquestras barrocas e é o fundador da Ars Iberica, o Iberian Ensemble e Ventos do Atlântico. Vinícius Perez é professor na Escola Superior de Música de Lisboa e apresenta-se regularmente como solista e músico acompanhante em diversos eventos musicais.

Duo Camerata Galante tvoří Alexandre Andrade (barokní flétna) a Vinícius Perez (barokní loutna). Alexandre Andrade, docent na Institutu Piaget / Viseu, je také hostujícím profesorem na Federální univerzitě v Alagoasu a Federální univerzitě v Bahii, též profesorem flétny na Hudební konzervatoři JOBRA. Vystupoval v několika barokních orchestrech a je zakladatelem Ars Iberica, Iberian Ensemble a Ventos do Atlântico. Vinícius Perez je profesorem na Escola Superior de Música v Lisabonu a pravidelně vystupuje jako sólista a doprovodný hudebník na různých hudebních akcích.


Budějovické kostely se v neděli rozezní starou muzikou, začíná Hudba na soutoku

Už jste slyšeli hrát theorbu nebo vihuelu? Jestli ne, vězte, že to jsou staré hudební nástroje, které uslyšíte už potřetí, ale letos poprvé s mezinárodní účastí, v kostelích v centru Českých Budějovic, které se stanou dějištěm festivalu Hudba na soutoku (Musica ad Confluentem).


Festival Hudba na soutoku pozve i zahraniční umělce

V českobudějovických kostelích se bude konat v září a říjnu festival staré hudby Hudba na soutoku. Na sedmi koncertech se kromě domácích souborů Cappella Mariana nebo Barocco sempre giovane představí také brazilsko-portugalské duo Camerata galante nebo duo Cantar alla viola...


Festival Musica ad confluentem na ČRo Vltava

Záznam koncertu Hanacco Americano souboru Collegium Marianum z května 2019 byl odvysílán na ČRo Vltava.


pondělí, 4. březen 2019

Musica ad confluentem: Podruhé na českobudějovickém soutoku

Maloformátový festival staré hudby Musica ad confluentem (Hudba na soutoku) v letošních jarních a podzimních měsících již podruhé přinese hudbu středověku, renesance a baroka do českobudějovických kostelů. Soutokem v názvu je míněno jak splynutí řek Vltavy a Malše v samém centru Českých Budějovic, tak i symbolický časový soutok několika století, jejichž hudbu bude možnost na jednotlivých koncertech slyšet.

V jarní části se jako první představí v pondělí 20. května Collegium Marianum v programu nazvaném Hanacco americano. Přední český soubor v klášterním kostele Obětování Panny Marie na Piaristickém náměstí odpoví na otázku, co má společného hanácký folklór, Brentner a hudba bolívijských indiánů. Ve čtvrtek 30. května tamtéž vystoupí Capella Ornamentata s výběrem mariánských motet a instrumentální hudby z arcibiskupského archivu v Kroměříži v dílech mimo jiné Johanna Heinricha Schmelzera, Adama Michny z Otradovic, Heinricha Ignaze von Bibera či Georga Muffata. Anglickou hudbu 17. století nakonec přiveze v pondělí 3. června soubor Motus Harmonicus do kostela Svaté Rodiny na Senovážném náměstí.

Festival se vrací ve své podzimní části v září. Během tří koncertů 8., 17. a 26. září vystoupí Ensemble Versus, Musica Poetica a Ensemble Fiorello. Vstup na všechny koncerty je zdarma, začátky koncertů jsou vždy v 19 hodin.


Týdeník Rozhlas, č. 15/2019, str. 19

jQuery Tlačítko na začátek by William from Wpromotions.eu