CAMERATA GALANTE

ALEXANDRE ANDRADE - Portugalsko
barokní flétna

VINICIUS PEREZ - Brazílie
barokní loutna


Johann Joachim Quantz

A musical journey from Dresden to Berlin

Johann Joachim Quantz (1697-1773)
Sonata I in D major
Affettuoso - Allegro - Sarabande - Tempo di Gavotta

Adam Falckenhagen (1697-1754)
Concerto III
Largo - Allegro - Tempo di Polonese - Tempo di Minuetto

Adam Falckenhagen (1697-1754)
Concerto IV
Larghetto - Allegro - Tempo di Polonese - Tempo di Minuetto

Adam Falckenhagen (1697-1754)
Sonata IV

Largo - Allegro un poco - A Tempo giusto

Friederich der Große (1712-1786)
Sonata IX in e minor
Grave e Spiritoso - Allegro - Presto


CAMERATA GALANTE

ALEXANDRE ANDRADE - narodil se v Souto (Maria da Feira). V současné době je docentem na I.S.E.I.T - Viseu, Piaget Institute (Portugalsko), hostujícím profesorem na Federal University of Alagoas a na Federal University of Bahia (Brazílie) a profesorem flétny na JOBRA Conservatory of Music (Portugalsko). Je absolventem studia "Výuka hry na traverso" na University of Aveiro (Portugalsko), ve třídě prof. Pedro Couto Soares, v roce 1997 absolvoval jako "Master of Performance" na Waterford Institute of Technology (Irsko). Studiu staré hudby se věnoval na University of Aveiro u Rachel Brown. Zde v roce 2005 získal titul PhD. v oboru hudby. V rámci programu Erasmus se v listopadu 2013 účastnil stáže (kurzy traverso a moderní flétna) na Royal Superior Conservatory of Music, Madrid (Španělsko). V roce 2016 absolvoval jako "Magistr interpretace staré hudby - traverso" ve třídě prof. Olavo Barros na Escola Superior de Música e Artes do Espetáculo (Portugalsko).

Účinkoval v barokních orchestrech společně s Pedro Sousa e Silva, Ana Mafalda Castro, Benjamin Chénier a Marco Ceccato. Je zakládajícím členem souborů Ars Iberica, Iberian Ensemble a Ventos do Atlântico, koncertoval a vyučoval starou hudbu v Portugalsku, na Azorech, ve Španělsku a v Brazílii.


VINÍCIUS PEREZ - Narodil se v Rio de Janeiro, hře na klasickou kytaru se věnuje od šesti let. Po absolutoriu hry na kytaru se začal věnovat hře na historické strunné strunné nástroje, zvláště pak na loutnu. Po studiu historických pramenů a loutnové literatury (začátek XVI. století - konec XVIII. století) navštěvoval prestižní Schola Cantorum Basiliensis (Švýcarsko) ve třídě Hopkinson Smith. Vinícius Perez pravidelně vystupuje jako sólista i doprovodný hráč s řadou hudebních těles a umělců, například s Kammerphilharmonie Graubünden, Konzert Theater Bern, Renate Steinmann (Zürcher Barockorchester) a Bach Collegium (Freiburg). Jeho první sólové CD "The Gallant Lute" je výsledkem jeho výzkumu historicky poučené interpretace a také přáním umožnit modernímu publiku zažít okouzlující a barevný zvuk loutny prostřednictvím originálního a neobvyklého repertoáru. Vinícius je profesorem louten a historických nástrojů na lisabonské Escola Superior de Música de Lisboa (Portugalsko).

jQuery Tlačítko na začátek by William from Wpromotions.eu