MICHAELA KOUDELKOVÁ

MICHAELA KOUDELKOVÁ - flétny

LIBOR MAŠEK - barokní violoncello

JAN KREJČA - theorba, barokní kytara

MONIKA KNOBLOCHOVÁ - cembalo


Corelli & Händel – S flétnou napříč Evropou

Georg Friedrich Händel (1685–1759): Sonata e moll č. 1 op. 1, HWV 360
Grave – Allegro – Adagio – Allegro

Arcangelo Corelli (1653–1713): Sonata C dur č. 6, op. 5
Grave – Allegro. Adagio – Allegro – Adagio – Allegro

Georg Friedrich Händel: Sonata G dur, č. 5 op. 1, HWV 363b
Adagio – Allegro – Adagio – Bourrée – Menuetto

Arcangelo Corelli: Sonata F dur č. 4, op. 5
Adagio – Allegro. Adagio – Vivace – Adagio – Allegro

Georg Friedrich Händel: Sonata F dur, č. 13 op. 1, HWV 371
Affettuoso – Allegro – Larghetto – Allegro

Georg Friedrich Händel: Sonata d moll, HWV 367a
Largo – Vivace – Furioso – Adagio – Alla breve – Andante – A tempo di Menuet

Arcangelo Corelli: Sonata d moll č. 12 "La Follia", op. 5


MICHAELA KOUDELKOVÁ

Michaela Koudelková vystudovala hru na zobcovou flétnu na Akademii Muzycznej w Krakowie ve třídě Petera Holtslaga a Erika Bosgraafa. Je také absolventkou Gymnázia v Boskovicích a Konzervatoře Brno. V současné době pokračuje v doktorandských studiích na Janáčkově akademii múzických umění v Brně pod vedením Barbary Marii Willi. V dubnu roku 2019 se stala laureátkou mezinárodní soutěže Tel Aviv Recorder Competition v Izraeli, kde byla oceněna první cenou. V červnu roku 2018 se představila ve finále Kaleidoscope Vocal and Instrumental Competition v Santa Monice (USA), kde byla vybrána mezi 6 finalistů z celkem 2000 účastníků 88 zemí světa.

Pravidelně se účastní mistrovských hudebních kurzů u nás i v zahraničí; The Ringve International Summer Course in Sund (Norsko), Arte Dei Suonatore Masterclasses (Polsko), Letní škola staré hudby Prachatice, Letní škola barokní hudby v Kelči a Holešově. Zdokonaluje se ve hře na zobcovou flétnu a také cembalo pod vedením předních českých a zahraničních lektorů; Bolette Roed, Eva Harmuthová, Jan Kvapil, Ashley Solomon, Roberto Bando, William Dongois, Karel van Steenhoven, Sarig Sela, Michael Posch, Carsten Eckert, Aureliusz Goliński, Tomasz Pokrzywiński, Joanna Boślak-Górnik, Ketil Haugsand, Gottfried von der Goltz, Kristin von der Goltz, Thomas Boysen, Monika Knoblochová a Erik Dippenaar. Absolvovala individuální hodiny u holandského lektora Thijse van Baarsela na Akademii staré hudby v Brně. V rámci krátkého studijního pobytu v Nizozemí se vzdělávala na Hogeschool voor de Kunsten Utrecht ve třídě Heika ter Sheggetta. Zúčastnila se také výběrového kurzu Akademia Händlowska, kde měla možnost spolupracovat s Robertem Hollingworthem, Rachel Podger nebo Alison McGillivray.

Michaela Koudelková se představila na hudebních festivalech v České republice i v zahraničí (Concentus Moraviae, Fringe Oude Muziek Festival Utrecht, Hudební festival Znojmo, Hudební slavnosti, Janáčkův máj, Musica Holešov, Bacha na Mozarta!, Hudební lahůdky, Młoda Muzyka Dawna, Opera Nova w Bydgoszczy, Bach Tribute, Dni Bachowskie, Nitrianská hudobná jeseň, Barok w Radości, Barok na Spiszu, Bach Kraków Festiwal). Vystoupila na koncertech v České republice, Slovensku, Polsku, Rakousku, Anglii, Norsku a Holandsku.

Spolupracovala se soubory Musica Aeterna, The Czech Ensemble Baroque, Capella Cracoviensis, Ensemble Opera Diversa, Moravský komorní orchestr, Cornu Copiae, Quartetto Nero, Ensemble Hand-Made, Janáčkova filharmonie Ostrava, Filharmonie Hradec Králové, Orkiestra Barokowa AMuz w Krakowie, La Tempesta nebo Sine Nomine Ensemble. Je spoluzakladatelkou souboru Ensemble Musica Armonia a česko-polského barokního uskupení Il Giorno Felice, se kterým se představila ve finále York Early Music International Young Artists Competition 2015 ve Velké Británii. V srpnu roku 2019 se představila na sólových recitálech v rámci Fringe Oude Muziek Festival Utrecht.

Zúčastnila se úspěšně několika soutěží (Prague Junior Note a další). Je trojnásobnou laureátkou interpretační soutěže v rámci Letní školy barokní hudby v Kelči a v Holešově (2009, 2010, 2012). V roce 2011 se zúčastnila mezinárodní soutěže Pro Bohemia Ostrava, kde získala 1. místo, titul Laureáta a Absolutního vítěze. V roce 2012 získala 1. místo a celkové vítězství v oboru hra na zobcovou flétnu v celostátní soutěži konzervatoří. V roce 2014 zvítězila v přehrávkách o sólový výstup s Janáčkovou filharmonií Ostrava. V roce 2016 získala s Ensemblem Nomen Nescio 2. místo a speciální cenu polského radia Merkury na soutěži komorních ensemblů v Poznani.

Michaela Koudelková se věnuje především interpretaci staré hudby a hraje na kopie dobových nástrojů. Od roku 2016 se aktivně věnuje také pedagogické činnosti, vyučuje hru na zobcovou flétnu na Konzervatoři Brno a v rámci doktorandského studia vyučuje barokní a klasicistní komorní hru na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.


jQuery Tlačítko na začátek by William from Wpromotions.eu