O FESTIVALU

Festival staré hudby - MUSICA AD CONFLUENTEM (Hudba na soutoku) je maloformátový projekt, který probíhá v jarních a podzimních měsících v českobudějovických kostelích. Je zaměřen na starou hudbu, tedy hudbu středověku, renesance a baroka.

Soutokem je zde míněno jak splynutí řek Vltavy a Malše, tak i symbolický časový soutok několika století, jejichž hudbu máte možnost uslyšet na jednotlivých koncertech.

Naší ambicí není konkurovat velkým jihočeským hudebním festivalům v Českém Krumlově a Českých Budějovicích. Chceme Vám ale přesto nabídnout skvělou hudbu v podání špičkových hudebních souborů.

Poznáte, že stará hudba je nejen krásná a povznášející, ale také zábavná.


Hudební festival MUSICA AD CONFLUENTEM by se nemohl uskutečnit bez finanční podpory Statutárního města České Budějovice v rámci Dotačního programu na podporu kultury. Naše díky patří též spolku Města Otakarova z. s. za spolupráci při realizaci projektu a za zajištění doprovodného programu festivalu.


Mediálním partnerem festivalu MUSICA AD CONFLUENTEM jsou Český rozhlas České Budějovice, Český rozhlas Vltava, Jihočeská televize a Radio Proglas.


Festival MUSICA AD CONFLUENTEM děkuje za laskavou podporu také Nadaci Petry a Petra Petrlíkových.