O FESTIVALU

Mezinárodní festival staré hudby - MUSICA AD CONFLUENTEM (Hudba na soutoku) je maloformátový projekt, který probíhá na podzim v českobudějovických kostelích a památkových objektech. Je zaměřen na starou hudbu, tedy hudbu středověku, renesance a baroka.

Soutokem je zde míněno jak splynutí řek Vltavy a Malše, tak i symbolický časový soutok několika století, jejichž hudbu máte možnost si poslechnout na jednotlivých koncertech.

Naší ambicí není konkurovat velkým jihočeským festivalům v Českém Krumlově a Českých Budějovicích. Chceme Vám ale přesto nabídnout skvělou hudbu v podání špičkových souborů.

Poznáte, že stará hudba je nejen krásná a povznášející, ale také zábavná.
Hudební festival MUSICA AD CONFLUENTEM by se nemohl uskutečnit bez dotace Statutárního města České Budějovice. Za podporu děkujeme Ministerstvu kultury ČR, naše díky patří též spolku Města Otakarova z. s. za spolupráci při realizaci projektu.


Dotaci festivalu poskytl také Státní fond kultury ČR a Jihočeský kraj


Speciální poděkování Nadačnímu fondu Zeměkvět,

Ministerstvu kultury spolkové země Severní Porýní - Vestfálsko a společnosti dgARTES


Festival MUSICA AD CONFLUENTEM mediálně podporují Český rozhlas České Budějovice, Český rozhlas Vltava, Jihočeská televize, Radio Proglas a českobudějovický magazín BUDLive.


Mediálním partnerem festivalu je portál o klasické hudbě KlasikaPlus.cz

Festival MUSICA AD CONFLUENTEM děkuje za laskavou podporu také Nadaci barokního divadla zámku Český Krumlov a Nadaci Život umělce.


Za spolupráci děkujeme Kongregaci bratří Nejsvětejší Svátosti a firmě SUPRAPHON a. s.


Poděkování patří Galerii Rabenštejnská 2020

portálu Opera Plus


a nakladatelství KOPP.

jQuery Tlačítko na začátek by William from Wpromotions.eu