O FESTIVALU

Mezinárodní festival staré hudby - MUSICA AD CONFLUENTEM (Hudba na soutoku) je maloformátový projekt, který probíhá v jarních a podzimních měsících v českobudějovických kostelích. Je zaměřen na starou hudbu, tedy hudbu středověku, renesance a baroka.

Soutokem je zde míněno jak splynutí řek Vltavy a Malše, tak i symbolický časový soutok několika století, jejichž hudbu máte možnost si poslechnout na jednotlivých koncertech.

Naší ambicí není konkurovat velkým jihočeským festivalům v Českém Krumlově a Českých Budějovicích. Chceme Vám ale přesto nabídnout skvělou hudbu v podání špičkových souborů.

Poznáte, že stará hudba je nejen krásná a povznášející, ale také zábavná.Hudební festival MUSICA AD CONFLUENTEM by se nemohl uskutečnit bez finanční podpory Statutárního města České Budějovice v rámci Dotačního programu na podporu kultury. Naše díky patří též spolku Města Otakarova z. s. za spolupráci při realizaci projektu a za zajištění doprovodného programu festivalu.


Dotaci festivalu poskytl také Státní fond kultury ČR a Jihočeský kraj


Festival MUSICA AD CONFLUENTEM mediálně podporují Český rozhlas České Budějovice, Český rozhlas Vltava, Jihočeská televize, Radio Proglas a BUD Live.


Mediálním partnerem festivalu je portál o klasické hudbě KlasikaPlus.cz

Festival MUSICA AD CONFLUENTEM děkuje za laskavou podporu také Nadaci Petry a Petra Petrlíkových a Nadaci barokního divadla zámku Český Krumlov a Nadaci Život umělce.

Vystoupení portugalského souboru Camerata Galante podpořilo Portugalské centrum v Praze.


Sponzorem festivalu je firma Jihostroj a. s. Velešín.


Za spolupráci děkujeme Kongregaci bratří Nejsvětejší Svátosti a firmě SUPRAPHON a. s.


Poděkování patří též Galerii Rabenštejnská 2020


a nakladatelství KOPP.