SCHEMBART GESELLSCHAFT

SCHEMBART GESELLSCHAFT

Norimberská Schembart-Gesellschaft byla založena v roce 1974 jakožto pokračovatel masopustní tradice. V čele tehdejšího masopustního Schembartského průvodu chodili maskovaní muži a představovali ochranu celého průvodu. Tato událost je zmiňována už v roce 1449, čímž se stává nejstarším nejen norimberským, ale i evropským masopustním průvodem.

V období reformace (1539) byla tato tradice kvůli údajně špatnému chování účastníků zakázána. Se založením Schembart-Gesellschaft v roce 1974 se ji podařilo obnovit a dodnes je pravidelně představována.

Souběžně s oživením historického tance profesorem K. H. Taubertem se norimberská skupina začala specializovat na interpretaci renesančí hudby, zpěvu a tance. Celý ansámbl se skládá z amatérských muzikantů a tanečníků, kteří svůj um zlepšovali v četných kurzech. Skupiny vystupují pravidelně - kromě masopustní zvyklosti ztvárnily i vyhánění zimy během doby postní nebo program na den sv. Kateřiny v listopadu.

Dále Schembart-Gesellschaft nabízí celovečerní letní "Historical" (divadlo, tanec, hudba) s různými tématy pocházejícími z Norimberka 16. století. Celá skupina se skládá ze 14 tanečníků, kteří se pravidelně setkávají na zkouškách či různých workshopech. Festivalu v Českých Budějovicích se zúčastní sedm tanečníků.

jQuery Tlačítko na začátek by William from Wpromotions.eu